Tüp Bebek

Çip Bebek

Çip bebek yani mikro çipli tüp bebek tedavisi sperm seçme yöntemini değiştirerek gebelik şansını arttırmak amacıyla uygulanmaktadır. Sperm seçiminde kullanılan çip bebek yöntemi gebelik şansını büyük oranda arttırmaktadır. Erkeklerde en sık görülen kısırlık nedenleri spermin sayı, hareketlilik ve morfolojisinde ki sorunlardır. Menide sperm sayıca azsa, hareketsizse ve morfolojik açıdan bozuksa yumurta doğal yollardan döllenemez. Çip bebek yöntemiyle yumurtayı dölleyebilecek kapasite de olan spermler seçilebilmektedir. Çip bebek yöntemi genellikle erkeklerden kaynaklanan kısırlığın tedavisinde kullanılmakla birlikte tekrarlanan düşükler, tekrarlanan başarısız tüp bebek denemesi gibi durumlarda da uygulanabilmektedir.

Çipli Aşılama Nedir?

Mikroçipli aşılama aynı zamanda çip bebek aşılama olarakta bilinmektedir. İnfertilite tedavisinde uygulanan ve gebe kalma şansını büyük oranda arttıran yöntemdir. Çipli aşılama yönteminde kullanılan özek solüsyonlar sperm kalitesi ve morfolojisini etkilemektedir.

Çip Bebek Kimlere Uygulanabilir?

Çip bebek yöntemi infertilite problemi yaşayan çiftlerde yardımcı üreme tekniği olan tüp bebek ve aşılama tedavilerinde sperm seçmek için uygulanan bir yöntemdir.

Çipli Aşılamanın Avantajları Nedir?

Mikroçip yönteminde gebelik şansı daha yüksektir. Mikro akışkan çipler yardımıyla spermler içerisinden en kaliteli ve DNA’sı en iyi sperm seçilerek kaliteli embriyolar elde edilebilir. Çipli aşılama yönteminde kullanılan kanallar yardımıyla spermler kaliteli ve kalitesiz olarak sınıflandırılabilir. DNA’sında en ufak bir hasar bulunsa dahi spermler kalitesiz olarak ayrılarak kaliteli spermlerin toplandığı kanala geçişine izin verilmemektedir.


Tüp Bebek ile ilgili tüm
sorularınız için bize ulaşın(0530) 877-10-57

Hakkımda

Prof. Dr. Fatih Şendağ

Kadın Hastalıkları, Robotik Cerrahi, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

İnfertilite nedenleri arasında yer alan çikolata kisti, myom, polikistik over tedavilerinde laparoskopik cerrahi ve robotik cerrahide uzman. Aşılama tüp bebek ve günümüz teknolojileri bilimsel gelişmeleri ile mümkün olan infertilite tedavileri konusunda 2005 yılından beri hizmet vermekte. Devamı


dr@fatihsendag.com
0530 877 10 57

Bizi seçtiğiniz için teşekkürler

Sizden Gelenler

  • Sibel A.
    Çanakkale'den geldim ve Fatih Şendağ doktorumdan çok memnun kaldım güleryüzü ve memnuniyetinden dolayı.Gayet başarılı bir doktor.İnşallah bebeğimizi kucamıza alınca daha çok sevinicez saygı ve sevgilerimizle.
    Sibel A.
  • Canan Yorulmaz
    2016 yılında tüp bebek tedavisine başladım. Beş defa başarısız transfer ile sonuçlandı. Bu olumsuzlukların sonucunda doktor arayışına başladık. Aile dostumuzun tavsiyesi ile Prof.Dr. Fatih Şendağ doktorumuzu tanıdık. İlk görüşmemizde adonomiyozis olduğunu ve bu şekilde hamileliğin zor olduğunu ifade etti. Ameliyat olmam gerektiğini, ben ve eşimle beraber daha önceki beş defa başarısızlıkla sonuçlanan tüp bebek tedavisini göz önünde bulundurarak, Prof.Dr. Fatih Şendağ çok başarılı bir doktor olduğu ve O’na güvendiğimiz için ameliyat olmaya karar verdik. Ameliyatım çok başarılı geçmesi, operasyon sonrası bize her konuyu ve tedaviyi titizlikle anlatması, Doktorumuz Fatih Şendağ’ı tanımamız bizi çok mutlu etti.
    Canan Yorulmaz

Detaylı Bilgi İçin

Bize Ulaşın