Evrenin Mucizesi

Gebelik (Hamilelik)

Gebelik, kadınların hayatlarının en önemli dönemlerinden biridir. Gebelik döneminde doğru ve ilgili bir yaklaşım her anne ve bebeğin hakkıdır. Mucizelerle dolu gebelik yolculuğu, doğru destek ve takiple özenli şekilde yürütülmelidir.Gebelik Takibi


Anne adayının ve bebeğin sağlık durumunu kontrol etmek amacıyla gebelik döneminde kontrol etmek amacıyla yürütülen sürecin tamamı gebelik takibi olarak adlandırılmaktadır. Gebelik varlığı kesinleştikten sonra başlayan gebelik takibi süreci doğumla sonlanır.


Riskli olmayan gebeliklerde 32. Haftaya kadar ayda bir, 32.-36. Haftalar arasında 15 günde bir, 36-40. Haftalar arasında haftada bir kontrol uygulanır. Komplikasyon riski yüksek olduğu düşünülen gebelerde daha sık kontrol uygulanır. Gebelik takibi esnasında fiziki muayene ve çeşitli testler uygulanmaktadır. Gebelik süresince anne adayının sağlık durumu ve fetüsün büyümesi, kalp atışı, sağlık durumu ve gelişimi takip edilmelidir.


Hamileliğiniz ile ilgili
sorularınız için bize ulaşın(0530) 877-10-57

Hakkımda

Prof. Dr. Fatih Şendağ

Kadın Hastalıkları, Robotik Cerrahi, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

İnfertilite nedenleri arasında yer alan çikolata kisti, myom, polikistik over tedavilerinde laparoskopik cerrahi ve robotik cerrahide uzman. Aşılama tüp bebek ve günümüz teknolojileri bilimsel gelişmeleri ile mümkün olan infertilite tedavileri konusunda 2005 yılından beri hizmet vermekte. Devamı


dr@fatihsendag.com
0530 877 10 57

Bizi seçtiğiniz için teşekkürler

Sizden Gelenler

  • Sibel A.
    Çanakkale'den geldim ve Fatih Şendağ doktorumdan çok memnun kaldım güleryüzü ve memnuniyetinden dolayı.Gayet başarılı bir doktor.İnşallah bebeğimizi kucamıza alınca daha çok sevinicez saygı ve sevgilerimizle.
    Sibel A.
  • Canan Yorulmaz
    2016 yılında tüp bebek tedavisine başladım. Beş defa başarısız transfer ile sonuçlandı. Bu olumsuzlukların sonucunda doktor arayışına başladık. Aile dostumuzun tavsiyesi ile Prof.Dr. Fatih Şendağ doktorumuzu tanıdık. İlk görüşmemizde adonomiyozis olduğunu ve bu şekilde hamileliğin zor olduğunu ifade etti. Ameliyat olmam gerektiğini, ben ve eşimle beraber daha önceki beş defa başarısızlıkla sonuçlanan tüp bebek tedavisini göz önünde bulundurarak, Prof.Dr. Fatih Şendağ çok başarılı bir doktor olduğu ve O’na güvendiğimiz için ameliyat olmaya karar verdik. Ameliyatım çok başarılı geçmesi, operasyon sonrası bize her konuyu ve tedaviyi titizlikle anlatması, Doktorumuz Fatih Şendağ’ı tanımamız bizi çok mutlu etti.
    Canan Yorulmaz

Detaylı Bilgi İçin

Bize Ulaşın