Tüp Bebek

Lazerle Yardımcı Yuvalanma

Embriyonun gelişimi esnasında embriyoyu korumakla görevli zara zona pellucida adı verilmektedir. Zona pellucida adı verilen zar embriyonun gelişmesi ve belirli bir büyüklüğe ulaşması sonucunda açılmaktadır ve zarın açılmasının ardından embriyo rahim içi duvarına tutunmaktadır. Embriyo zarı yaşa bağlı olarak veya bazı durumlarda hiç neden olmaksızın kalınlaşabilmektedir. Zona pellucida adı verilen zarın kalın olması sonucunda embriyonun rahim içi duvarına tutunması zor hale gelebilmektedir. Lazerle yardımcı yuvalama tekniğinde kalın olan embriyo zarı lazer yardımıyla inceltilebilmektedir. Embriyo zarının lazer yardımıyla inceltilip embriyo zarının yırtılmasına destek olan işlem gebelik şansını arttırmaktadır.

Embriyo Zarı İnceltme İşlemi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Embriyo inceltme bir diğer adıyla embriyo tıraşlama işlemi mikroenjeksiyon alan tüm çiftlere uygulanan bir işlem değildir. Tedavi başarısını arttıran embriyo zarı inceltme işlemi ninözellikle birkaç başarısız tüp bebek denemesi olan adaylarda, 35 yaş üstü anne adaylarında, embriyo zarında kalınlık saptanan kadınlarda ve embriyo kalitesi düşük olduğunda uygulanması başarı şansını yükseltmektedir.

Lazerle Yardımcı Yuvalanmanın Avantajları

Lazerle yardımcı yuvalanma yöntemi günümüzde uygulanan en modern embriyo zarı inceltme ve delme yöntemidir. Lazer ışınları ile embriyo zarının üzerine atış yapılmasıyla uygulanmaktadır. Lazer yönteminde kimyasal ve mekanik sistemlerin hasar görme riski tamamen engellenir ve kısa uygulama süresiyle embriyoların dış ortamda minimum sürede kalması sağlanır. Embriyoların dış ortama maruziyeti ne kadar az olursa gebelik şansı o kadar yüksektir.


Tüp Bebek ile ilgili tüm
sorularınız için bize ulaşın(0530) 877-10-57

Hakkımda

Prof. Dr. Fatih Şendağ

Kadın Hastalıkları, Robotik Cerrahi, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

İnfertilite nedenleri arasında yer alan çikolata kisti, myom, polikistik over tedavilerinde laparoskopik cerrahi ve robotik cerrahide uzman. Aşılama tüp bebek ve günümüz teknolojileri bilimsel gelişmeleri ile mümkün olan infertilite tedavileri konusunda 2005 yılından beri hizmet vermekte. Devamı


dr@fatihsendag.com
0530 877 10 57

Bizi seçtiğiniz için teşekkürler

Sizden Gelenler

  • Sibel A.
    Çanakkale'den geldim ve Fatih Şendağ doktorumdan çok memnun kaldım güleryüzü ve memnuniyetinden dolayı.Gayet başarılı bir doktor.İnşallah bebeğimizi kucamıza alınca daha çok sevinicez saygı ve sevgilerimizle.
    Sibel A.
  • Canan Yorulmaz
    2016 yılında tüp bebek tedavisine başladım. Beş defa başarısız transfer ile sonuçlandı. Bu olumsuzlukların sonucunda doktor arayışına başladık. Aile dostumuzun tavsiyesi ile Prof.Dr. Fatih Şendağ doktorumuzu tanıdık. İlk görüşmemizde adonomiyozis olduğunu ve bu şekilde hamileliğin zor olduğunu ifade etti. Ameliyat olmam gerektiğini, ben ve eşimle beraber daha önceki beş defa başarısızlıkla sonuçlanan tüp bebek tedavisini göz önünde bulundurarak, Prof.Dr. Fatih Şendağ çok başarılı bir doktor olduğu ve O’na güvendiğimiz için ameliyat olmaya karar verdik. Ameliyatım çok başarılı geçmesi, operasyon sonrası bize her konuyu ve tedaviyi titizlikle anlatması, Doktorumuz Fatih Şendağ’ı tanımamız bizi çok mutlu etti.
    Canan Yorulmaz

Detaylı Bilgi İçin

Bize Ulaşın