Tüp Bebek

İlaçsız Tüp Bebek

Tüp bebek yöntemi vücut içerisinde herhangi bir nedene bağlı olarak buluşamayan yumurta ve spermin laboratuar ortamında buluşturulmasıyla uygulanmaktadır. Embriyo oluşumunun ardından rahime yerleştirilmesiyle uygulanan tüp bebek tedavisinde yumurta oluşması için kadının adetinin 2. 3. ya da 4. günü iğneler yapılmaktadır. Yumurta oluşumu için yoğun bir çaba harcanmaktadır. Birçok yumurta arasından seçilen embriyolar rahime yerleştirilmektedir ve diğer iyi görünen embriyolar sonraki denemelerde kullanılmak üzere dondurulup saklanmaktadır. Tüp bebek tedavisinde daha çok yumurta ve embriyo hedeflendiğinden iğne tedavisi uygulanmaktadır. İğne tedavisi masraflı ve yıpratıcı bir yöntemdir. Doğal tüp bebek tedavisi olarakta adlandırılan yöntemde yumurtalık rezervi az olan kadınlarda da başarılı sonuçlar alınabilmektedir. İlaç tüp bebek adı verilen yöntemde kadının yumurtaları immature yani gelişmemiş evrede toplanabilmektedir. Toplanan yumurtaların özel bileşenlerde büyütülmesi ve spermle birleştirilip embriyo oluşturulmasıyla gebelik sağlanabilmektedir.

İlaçsız Tüp Bebek Yöntemi Kimlere Önerilir?

İlaçsız tüp bebek yöntemi öncelikli olarak yumurtası az olan kadınlara uygulanır. İğne ile yumurta alınamayacağı öngörülürse daha konforlu olan ilaçsız tüp bebek yöntemi uygulanır. İlaçsız tüp bebek yönteminde az yumurta alınsa da gebelik sağlanabilir.

İlaçsız Tüp Bebek Tedavisinin Avantajları Nedir?

İlaçsız tüp bebek yöntemi, hasta dostu bir tedavi yöntemidir ve hormonların yan etkileri yok denecek kadar azdır. İlaçsız tüp bebek tedavisi normal tüp bebek tedavisine göre daha az maliyetlidir.


Tüp Bebek ile ilgili tüm
sorularınız için bize ulaşın(0530) 877-10-57

Hakkımda

Prof. Dr. Fatih Şendağ

Kadın Hastalıkları, Robotik Cerrahi, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

İnfertilite nedenleri arasında yer alan çikolata kisti, myom, polikistik over tedavilerinde laparoskopik cerrahi ve robotik cerrahide uzman. Aşılama tüp bebek ve günümüz teknolojileri bilimsel gelişmeleri ile mümkün olan infertilite tedavileri konusunda 2005 yılından beri hizmet vermekte. Devamı


dr@fatihsendag.com
0530 877 10 57

Bizi seçtiğiniz için teşekkürler

Sizden Gelenler

  • Sibel A.
    Çanakkale'den geldim ve Fatih Şendağ doktorumdan çok memnun kaldım güleryüzü ve memnuniyetinden dolayı.Gayet başarılı bir doktor.İnşallah bebeğimizi kucamıza alınca daha çok sevinicez saygı ve sevgilerimizle.
    Sibel A.
  • Canan Yorulmaz
    2016 yılında tüp bebek tedavisine başladım. Beş defa başarısız transfer ile sonuçlandı. Bu olumsuzlukların sonucunda doktor arayışına başladık. Aile dostumuzun tavsiyesi ile Prof.Dr. Fatih Şendağ doktorumuzu tanıdık. İlk görüşmemizde adonomiyozis olduğunu ve bu şekilde hamileliğin zor olduğunu ifade etti. Ameliyat olmam gerektiğini, ben ve eşimle beraber daha önceki beş defa başarısızlıkla sonuçlanan tüp bebek tedavisini göz önünde bulundurarak, Prof.Dr. Fatih Şendağ çok başarılı bir doktor olduğu ve O’na güvendiğimiz için ameliyat olmaya karar verdik. Ameliyatım çok başarılı geçmesi, operasyon sonrası bize her konuyu ve tedaviyi titizlikle anlatması, Doktorumuz Fatih Şendağ’ı tanımamız bizi çok mutlu etti.
    Canan Yorulmaz

Detaylı Bilgi İçin

Bize Ulaşın